Kredyt gotówkowy wniosek złożysz przez internetDzięki wielu forach internetowych o tematyce kredytowej i finansowej wymierzone jest pytanie czy kredyt gotówkowy jest możliwy do otrzymania w takich to lub innych warunkach i zdarzeniach życiowych. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie wydaje się być łatwy i wymaga paru zdań konkretnego komentarza.

Wyrażam szczerą nadzieję, że poniższy artykuł (przynajmniej w poziomie minimalnym) rzuci nieco więcej światła na przedmiotowe zagadnienie. Na samym wstępie trzeba sobie odpowiedzieć, czym wydaje się ten słynny bik. Rozwijając skrót otrzymujemy Biuro Informacji Kredytowej, czyli jedno spośród Biur Informacji Gospodarczej, przy którym gromadzone są wiadomości na temat dłużników, ich zobowiązań, wysokości i wielkości zadłużenia.

Warto tutaj napomknąć, że w Polsce mamy kilka biur tego typu. Oprócz samego biku wydaje się być Biuro informacji Gospodarczej BIG Info Monitor, KRD- Własny Rejestr Długów i ERIF. Warunki, na jakich przenikają tam klienci są rozmaite i w tym względzie mają kolosalne znaczenie czy otrzymamy kredyt gotówkowy . BIK to rejestr, który został wdrożony poprzez działania Związku Banków Polskich, które swojego czasu musiały znaleźć skuteczne przyrząd do weryfikowania zdolności kredytowania klientów banków (w czasach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku niebezpiecznie wzrosła liczba klientów, jacy pochopnie zaciągali duże zobowiązania finansowe, których faktycznie nie mogli spłacić- wskaźnik tzw. szkodowości banków w tym czasie utrzymywał się w wysokim poziomie).

Dlatego w tej chwili, jeżeli interesuje nas kredyt gotówkowy w banku zawsze przebywamy sprawdzani w BIKu. W odniesieniu do zasady dostępu do Lokum Informacji Kredytowej nie mają firmy udzielające pożyczek zerknij na strone internetowa krótkoterminowych tzw. chwilówek lub pożyczek ratalnych (generalnie-, ponieważ firmy te już teraz stają się ofiarami swojej polityki w walce o klienta- duża grupa pożyczkobiorców zaciąga zobowiązania w przypadku, gdy obecnie nie może spłacić obecnego zadłużenia i teraz w tej chwili kilka firm „chwilówkowych” wejście do biku już dysponuje np. Wonga, Vivus jak i również wszystko wskazuje na tek krok, że ten trend będzie się utrzymywał).

Wobec tego wychodzimy od założenia, że kredyt gotówkowy online jest dostępny tylko w przypadku firm pożyczkowych, które nie posiadają statusu banku i nie sprawdzają swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Rodzi się kolejne pytanie a mianowicie, kto może skorzystać spośród tego typu pomocy finansowej. Naturalnie wychodzimy od minimalnych wymagań. Przede wszystkim osoba taka powinien osiągnąć odpowiedni wiek to jest musi mieć zrobione osiemnaście lat. Kolejną sprawą jest przedstawienie odpowiedniego zysku (w tym momencie szanowane są już umowy cywilno prawne np. umowa zamówienie lub umowa o dzieło).

Następną kwestią jest swoje przez nas zadłużenia (o ile firmy pożyczkowe nie zaakceptować sprawdzają nas w BIKu to mogą nas ocenić poprzez dostęp do Lokum Informacji Gospodarczej BIG Info Monitor lub Krd- Krajowego rejestru długów). Jeżeli całość przebiegnie pomyślnie to finanse z kredyt gotówkowy online stoją przed nami otworem. Umowa jest drukowana a przedsiębiorstwo wysyła do nas kuriera, aby potwierdzić zawarcie kontraktu (w zasadzie jest to nieskalana formalność, ponieważ po pozytywnej weryfikacji pieniądze na naszym rachunku bankowym mogą pojawić się już 15 minut – jest to niewątpliwa przewaga nad typowymi kredytami w bankach stacjonarnych).

Wiek XXI to wiek informacji i korzystanie z różnych usług bez opuszczania domu to codzienność. Jednakże pomimo łatwości, z jaką możemy otrzymać kredyt gotówkowy online nie możemy zapominać na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *